KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15443332
nr 1544 3332
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Öregrund 1926". Signerad a tergo. Olja på duk, 14x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x35 cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 maj 2023
kl 19:58:57
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
500 kr
6
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
7
700 kr
7
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz